Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

  • lwów
    lwów
  • Wycieczki z bogatym programem
    Wycieczki z bogatym programem
  • Wycieczki z nami niezapomniane
    Wycieczki z nami niezapomniane
  • Wycieczki aby poznać historię
    Wycieczki aby poznać historię
  • Wycieczki z bogatym programem
    Wycieczki z bogatym programem
  • Wycieczki z nami niezapomniane
    Wycieczki z nami niezapomniane
  • Wycieczki z nami niezapomniane
    Wycieczki z nami niezapomniane
  • Wycieczki w ciekawe miejsca
    Wycieczki w ciekawe miejsca
  • Wycieczki aby poznać historię
    Wycieczki aby poznać historię

zadzwoń do nas
BPJolanta facebook

WYCIECZKI

NASZA OFERTA

GALERIA

 

      LWÓW       DWUdniowy

                

LWÓW - WIEŻA KORNIAKTA
LWÓW - WIEŻA KORNIAKTA
LWÓW
LWÓW
POMNIK DRUKARZA FIODOROWA
POMNIK DRUKARZA FIODOROWA
RYNEK
RYNEK
RYNEK
RYNEK
RYNEK
RYNEK
RYNEK
RYNEK
RYNEK
RYNEK
RYNEK
RYNEK
RYNEK
RYNEK
RYNEK
RYNEK
LWÓW
LWÓW
ROKOKOWA KAMIENICA
ROKOKOWA KAMIENICA
MUZEUM
MUZEUM
RYNEK
RYNEK
AKADEMICKI TEATR OPERY I BALETU
AKADEMICKI TEATR OPERY I BALETU
AKADEMICKI TETR OPERY I BALETU
AKADEMICKI TETR OPERY I BALETU
LWÓW
LWÓW
LWÓW
LWÓW
LWÓW
LWÓW
KOŚCIÓŁ DOMINIKANÓW
KOŚCIÓŁ DOMINIKANÓW
POMNIKA ADAMA MICKIEWICZA
POMNIKA ADAMA MICKIEWICZA
LWÓW
LWÓW
LWÓW
LWÓW
IGNACY ŁUKASIEWICZ
IGNACY ŁUKASIEWICZ
LAMPA GAZOWA
LAMPA GAZOWA
LWÓW
LWÓW
IGNACY ŁUKASIEWICZ
IGNACY ŁUKASIEWICZ
LWÓW
LWÓW
RESTAURACJA BACZEWSKICH
RESTAURACJA BACZEWSKICH
LWOWSKI BROWAR
LWOWSKI BROWAR
LWOWSKI BROWAR
LWOWSKI BROWAR
KATEDRA ŁACIŃSKA
KATEDRA ŁACIŃSKA
LWOWSKI BROWAR
LWOWSKI BROWAR
LWÓW
LWÓW



Propozycja programu wycieczki :

1 - dzień : 

zbiórka uczestników wczesną godziną poranną w wyznaczonym miejscu wskazanym przez organizatora. Przejazd w kierunku przejścia granicznego w Medyce lub Krościenku- przejazd przez Chyrów - w oddali widoczny Konwikt Ojców Jezuitów - Sambor - miasto handlu - Rudki - miejsce pochówku rodziny Fredrów . Przyjazd do Lwowa - spotkanie z przewodnikiem lwowskim - przejazd do hotelu - zakwaterowanie

zwiedzanie z przewodnikiem lwowskim:

  • Cmentarz Łyczakowski - najstarsza nekropolia w Europie - położony na wzgórzach jest jednocześnie parkiem krajobrazowym i ekspozycją znakomitej rzeźby nagrobnej. Kamienne postacie uśpione na wieki zdają się czekać na przybyszów z Polski,
  • chwila zadumy na Cmentarzu Orląt Lwowskich,
  • przejazd panoramiczny autokarem. Podziwiamy gmachy Lwowskiego Uniwersytetu, Politechniki Lwowskiej i Ossolineum,
  • Wieża Prochowa przy dawnych Wałach Gubernatorskich,
  • zespół budowli Cerkwi Uspeńskiej - zespól sakralny , złożony z dzwonnicy, kaplicy i Cerkwi Uspeńskiej jest perłą ukraińskiego Odrodzenia. To właśnie przy tej świątyni działało Bractwo Starouropigijskie, Cerkiew Uspeńska, czyli Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny, zawsze była ostoją kultury i wiary Rusinów , jest czynną świątynią prawosławną. Podczas wymiany torów tramwajowych znaleziono pod brukami ul.Ruskiej, przy której jest świątynia pozostałości wieży pochodzącej starszych niż data 1256 r. przyjmowana za rok założenia Lwowa. Ulica Ormiańska i Kamienica Czterech Pór Roku - zaułek Ormiański wraz z ul.Ormiańską stanowi jeden z najbardziej klimatycznych zakątków miasta. Upodobali go sobie turyści i artyści, nie tylko jako temat malarski, ale także jako miejsce spotkań,
  • Katedra Ormiańska - najbardziej egzotyczna budowla we Lwowie i pozostałości dawnych budynków, tworzące tzw. Zaułek Ormiański , to najstarsze zachowane w całości zabytki Lwowa. Ciemne wnętrza, grube mury, przyległe nieco zaniedbane dziedzińce tworzą nastrojowy zakątek w sercu miasta, spacer wąskimi uliczkami nasyconymi aromatem kawy,
  • Kościół Dominikanów - STARY RYNEK: "serce miasta"
  • Czarna Kamienica Kamienica Królewska cztery empirowe studnie i inne ...
  • ok. godz. 13.00 -  obiad w klimatycznej restauracji Lwowa -czas wolny do dyspozycji uczestników (  wymiana waluty w kantorach, zakupy regionalne - nie ominiemy znanego lwowskiego piwa lub niepowtarzalnych słodyczy "Switocza",
  • dalsze zwiedzanie Lwowa, Apteka Muzeum - gdzie pracował Ignacy Łukasiewicz,
  • Lwowski Narodowy Akademicki Teatr Opery i Baletu z drugą w Europie żelazną kurtyną - trzeba zobaczyć na własne oczy !
  • Wały Hetmańskie - spacer Prospektem Swobody przez Wały Hetmańskie od pomnika Adama Mickiewicza który przetrwał ponad 100 lat w nienaruszonym stanie , to symbol miasta - dawnego i współczesnego, przy obecnym placu Adama Mickiewicza otwarto w 1901 r. hotel George, stał w tym miejscu XVIII- wieczny zajazd Hoffmanów, w którym dwukrotnie gościł francuski pisarz Honoriusz Balzak. Z hotelowego balkonu śpiewał w międzywojniu przebój " Brunetki, blondynki ..." znakomity Polski tenor - JAN KIEPURA na  wieczorny spektakl w Operze Lwowskiej (zgodnie z repertuarem) godz.17.00
  •  godz. 20.00 - "mini biesiada" w restauracji z żywą muzyką
  •  nocleg


2 - dzień:

  • ok.godz. - 08.00 - śniadanie w hotelu wykwaterowanie
  • Zwiedzanie Lwowa ciąg dalszy
  • tropem smaków dotrzemy do ostatnio największych atrakcji Lwowa do:
  • Kopalnia Kawy - jest tu sala z kawowymi pamiątkami  gdzie każdy może kupić kawę w ziarnach  lub zmieloną
  • Manufaktura Czekolady - oferuje wyroby czekoladowe wysokiej jakości
  • teren dawnego Grodu Lwa leżącego ongiś u podnóża Wysokiego Zamku ważny punkt obserwacyjny miasta cudowna panorama z Góry Zamkowej stąd można podziwiać panoramę Lwowa przy dobrej widoczności powietrza,
  •  DWORZEC KOLEJOWY  - monumentalny  budynek  i  gigantyczna stalowo - szklana konstrukcja  hali peronowej dworca wita nas we Lwowie gmach z wielką pompą oddano 26.03.1094 roku.
  • Katedra Łacińska - w której Jan Kazimierz składał śluby narodowe w czasie potopu szwedzkiego i inne...
  •  czas wolny na starówce - możliwość zakupu pamiątek 
  • wizyta  w Muzeum Browarnictwa   na ulicy  Kleparowskiej  - rok założenia 1715 - obiad oraz  degustacja piwa lwowskiego 

    Cech piwowarów istniał we Lwowie już w 1407 roku.
    W 1533 król Zygmunt I Stary wydał dekret, na mocy którego na otwarcie we Lwowie browaru niezbędne było odpowiednie zezwolenie.
    Początki browaru wiążą się z zakonem jezuitów, którzy w roku 1715 zakończyli budowę zakładu piwowarskiego na Kleparowie .
    Zakon jezuicki wkrótce został rozwiązany, a ich browar przejęło w 1896 roku Lwowskie Towarzystwo Akcyjne Browarów.

    W połowie XIX wieku był największym przedsiębiorstwem w swojej kategorii w regionie oraz jednym z trzech największych w Austro-Węgrzech. Produkował m.in. piwa Bawar, Porter Іmperial, czy Exportowе. Właścicielem browaru w drugiej połowie XIX wieku był lwowski przedsiębiorca i filantrop Robert Doms.
    Kontunuowano dawne tradycje i utrzymywano najwyższą jakość (jeszcze w XVII w. lwowskie piwo bylo eksportowane m. in. do Niemiec, a dwutygodniową podróż mogło przetrwać tylko niepasteryzowane piwo najwyższej jakości), tak, że lwowski browar stał się jednym z najpotężniejszych w Austro-Węgrzech.
    W 1896 roku zakład przejęło założone przez Jana Kleina Lwowskie Towarzystwo Akcyjne Browarów, które wytwarzało 15% piwa produkowanego w całej Monarchii Austro-Węgierskiej. Znakiem towarowym nowego przedsiębiorstwa była monogram w kształcie charakterystycznej kotwicy.
    W tym samym roku pod kierownictwem inżyniera Michała Ulmana rozpoczęły się prace nad rozbudową browaru, które trwały do roku 1912. Wybudowano wówczas nową słodownię, warzelnię, fermentownię oraz pomieszczenia do filtracji. W zakładzie działała też najnowocześniejsza w Austro-Węgrzech rozlewnia kapslująca 5 tysięcy butelek na godzinę.

    Historia browaru na Pohulance , który wszedł w skład lwowskich browarów w 1896 :
    W 1821 roku Pohulankę nabył od Węglińskiego restaurator Jan Diestl, urządzając tam piwiarnię i ogród publiczny, chętnie odwiedzany przez Lwowian. W końcu w 1848 roku Pohulanka przeszła na własność Jana Kleina. Wyburzył on dotychczasowe budynki na wzgórzu, a w dolinie, w miejscu osuszonego stawu wybudował budynek mieszkalny i znany browar (1848).
    Jan Klein zmarł w połowie lat 80. XIX wieku i wówczas browar przeszedł na własność spadkobierców - początkowo Jerzego i Roberta Kleinów, jednak już w latach 90. XIX wieku zarządzał nim samodzielnie Robert Klein. Mimo to, w okresie tym zakład działał pod dawną, tradycyjną nazwą „Browar Jana Kleina”.
    Około 1896 roku browar Kleina wszedł w skład nowopowstałej lwowskiej spółki browarnianej - początkowo „Lilienfeld i Spółka”, niedługo później, pod koniec XIX wieku, „Lwowskie Towarzystwo Akcyjne Browarów”. Mimo to, aż do wybuchu I wojny światowej często funkcjonował w spisach nadal jako „Browar Kleina”. Zakład ten, jako filialny, funkcjonował w ramach „Lwowskiego Towarzystwa Akcyjnego Browarów” co najmniej do połowy lat 30. XX wieku, produkując słynne lwowskie piwo marcowe.

    W okresie międzywojennym przedsiębiorstwo LTAB produkowało między innymi następujące marki: Bok, Eksport, Leżak, Marcowe, Podwójne słodowe, czy Porter Imperial.
    Tylko pięć browarów w II RP miało zasięg ogólnopolski. Były to: Okocim, Żywiec, Browar Książęcy w Tychach, browar lwowski oraz warszawskie zakłady Haberbusch i Schiele.

    W przedwojennej Polsce znane były hasła reklamowe lwowskiego browaru:
    Lwowskie piwo to jest klasa, robi z chłopa super asa”
    „Sto lat żyje, kto lwowskie piwo pije”
    „Prawdziwy smakosz pija tylko piwo lwowskie”
    „Kto chce żyć bez troski, pije piwo Lwowskie”.

    Po II wojnie światowej dzięki zachowanej przedwojennej technologii we Lwowie produkowano najlepsze piwo w ZSRR, piwo, które codziennie wysyłane było na kremlowskie stoły i którym częstowano pasażerów międzynarodowych rejsów lotniczych i morskich.
    Dzisiejsze Lwowskie Browary nawiązują tradycją do pierwszych lwowskich piwowarów. Nawet jeden z rodzajów piwa został nazwany „1715” – przez lwowiaków nazywany też „za czterdzieści pięć szósta”

    Oprócz LTAB we Lwowie istniały browary Penziasa, Schmelkesa, Domsa, Kisełki, Kleina i Grunda w Lesienicach, Brunnera, Prochaski, Hubnera, Plodera, Kiczelasa i Jurkiewicza.

  • godz zbiórka uczestników wyjazd w drogę powrotną
  • Opuszczamy Lwów obiecując, że wrócimy na pewno !
  • planowany powrót do Polski  na miejsce zbiórki    - późne godziny wieczorne ( powrót uzależniony jest od kontroli granicznych)


      CENA PRZELICZANA NA ZAMÓWIENIE UZALEŻNIONA JEST OD ILOŚCI UCZESTNIKÓW I MIEJSCA WYJAZDU

  • przejazd komfortowym autokarem autokarem
  • opieka  pilota na całej trasie - 2 dni,
  • przewodnik lwowski  polskojęzyczny- 2 dni,
  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów w/g programu (spektakl w Operze Lwowskiej) Muzeum Browarnictwa z degustacją piwa lwowskiego
  • Katedry : Łacińska i Ormiańska , Łyczakowski i Orląt Lwowskich
  • ubezpieczenie turystyczne NNW i KL za granicą ( ogólne warunki  AXA w zakładce kontakty)
  • zakwaterowanie :1 x nocleg w hotelu *** -  pokoje 2 -3 osobowe z łazienkami we Lwowie lub okolice Lwowa
  • wyżywienie w/g programu : 1 x śniadanie ( bufet szwedzki) 2 x obiad , 1 x " mini biesiada" z żywą muzyką ( zespół)
  • opłaty drogowe ,parkingowe ,podatek VAT - marża.




Termin do uzgodnienia dla grup zorganizowanych i osób indywidualnych

WAŻNE INFORMACJE: 

Przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu stwierdzającego tożsamość podróżującego - ważny paszport !   Jedyny dokument który uprawnia do przekroczenia granicy dla dorosłych  również dzieci. 

powyższym programie mogą wystąpić drobne korekty w zależności od czynników zewnętrznych i pozostające w gestii pilota , obowiązującą walutą na Ukrainie są hrywny (UAH) można walutę zakupić w kantorach w Polsce ewentualnie wymiany można dokonać w kantorach we Lwowie albo w kantorach przy granicy.

 

 Przy mniejszej ilości uczestników możliwość wyjazdu busem

W celu rezerwacji  wycieczki należy  skontaktować się  z biurem w celu omówienia szczegółów

 e -mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.           kom:781587406

                

Serdecznie zapraszamy!

Zapewniamy miłą i profesjonalną obsługę!



AKADEMICKI TEATR OPERY I BALETU
AKADEMICKI TEATR OPERY I BALETU
LWÓW
LWÓW
LWÓW
LWÓW
POMNIK A.MICKIEWICZA
POMNIK A.MICKIEWICZA
POMNIK  ADAMA MICKIEWICZA
POMNIK ADAMA MICKIEWICZA
LWÓW
LWÓW
LWÓW
LWÓW
POMNIK TARASA SZEWCZENKI
POMNIK TARASA SZEWCZENKI
RYNEK
RYNEK
RYNEK
RYNEK
RYNEK
RYNEK
RYNEK
RYNEK

NASZE WYCIECZKI

BIESZCZADY
NASZE!

BIESZCZADY

NAD BIESZCZADZKIMI JEZIORAM - Myczkowce - Solina -Polańczyk czy Duża Obwodnica Bieszczadzka?

Zobacz wycieczki...

UKRAINA
RENESANSOWA

UKRAINA

Wycieczka do trzech magnackich rezydencji o burzliwej historii tych ziem i czasach dawnej chwały Rzeczypospolitej

Zobacz wycieczki...

WĘGRY
UROK I CZAR

WĘGRY

"Cudowne miasteczka" Sarospatak - Miszkolc - Budapeszt - Eger czy Tokaj miasto wina i winorośli?

Zobacz wycieczki...

SŁOWACJA
DAWNE PIĘKNO

SŁOWACJA

Do Bardejowa na Słowacji przez Przełęcz Dukielską czy Karpackim Szlakiem win tokajskich przez Przełęcz Łupkowską?

Zobacz wycieczki...